Prečo #SIEŤ? Lebo dobrý štát.

Autor: Ivan Rončák | 1.3.2016 o 16:31 | Karma článku: 3,44 | Prečítané:  226x

Keď som vstupoval na palubu #SIETe, chcel som sa zapojiť do tímu, ktorý chce opraviť nefungujúci štát. Lebo dobrý štát slúži ľuďom. Všetkým.

To nie je fráza z bilbordov, to je filozofia, okolo ktorej #SIEŤ vznikla a ktorá ju poháňa dopredu.

Moji synovia sa radi hrajú s plastovými figúrkami na vojnu. Vždy vyhrajú tí dobrí. Lebo vymysleli veľmi účinnú zbraň – odobrovačku. Stačí vystreliť a zo zlého sa stane dobré. Škoda, že v skutočnom svete to také jednoduché nie je. Preto sa ich otec trepal do politiky. Nepomohol si, získal iba dobrovoľnícku prácu, veľa práce, do ktorej musí dávať rodinné peniaze a ešte si za to vyslúžil podozrievanie až pohŕdanie okolím. Takže prečo #SIEŤ?

Lebo dobrý štát, ktorý slúži ľuďom, sa sám neurobí. Ani čarovná odobrovačka mojich chalanov to nezvládne.  

Lebo #SIEŤ je tím odborníkov a ľudí z regiónov. Od začiatku stojíme na týchto dvoch nohách. Nie sme elitnou kaviarenskou stranou, pevne stojíme na celom Slovensku. Ale máme v tíme aj odborníkov, ktorí, keď dostanú príležitosť, posunú Slovensko dopredu.     

Lebo #SIEŤ má reálny program. Program #SIETe tvoria reálne splniteľné záväzky rozdelené na tri časové pásma – splníme ich do 100 dní po voľbách, do polovice funkčného obdobia a do konca volebného obdobia. Ak na to dostaneme dostatočne silný mandát. Všetky záväzky sú finančne prepočítané – v našom programe nenájdete nič, čo by sme nedokázali splniť.

Lebo #SIEŤ má čisté financovanie a po voľbách nebude žiadnym sponzorom vracať cez obstarávania a podobne. Napriek všetkým mediálnym útokom je pravda len to, že #SIEŤ financuje svoju činnosť aj volebnú kampaň výlučne z darov, členských poplatkov a bankového úveru. Za bankový úver #SIEŤ ručí svojim volebným výsledkom, banka išla do tohto podnikateľského rizika, lebo pri preferenciách #SIETe je toto riziko pre banku prijateľné. 

Lebo chceme náš program realizovať. Vládu bude zostavovať Smer – SD alebo #SIEŤ. V týchto voľbách si pýtame čo najsilnejší mandát pre realizáciu nášho plánu pre Slovensko. To sa dá len vo vláde, kde budeme mať silné slovo.

Lebo Slovensko potrebuje rovnováhu. Potrebuje silnú vládu aj silnú opozíciu, ktorá ju bude kontrolovať. Táto rovnováha pri existencii jednej dominantnej strany vľavo a množstve maličkých strán vpravo neexistuje.

Byť v #SIETi nič nemení na mojom svetonázore – zostane rovnaký aj po 5. marci. Chcem len, aby moji traja malí synovia chodili do dobrých verejných škôl a nemučili ich na nefungujúcich prístrojoch v nemocniciach, keď potrebujú špecializované lekárske vyšetrenie. To, a to si ich veľmi vážim a navzájom sa považujeme s mnohými za priateľov, biele vrany ani evanjelizátori zabezpečiť nedokážu. V #SIETi som preto, lebo chcem fungujúci štát, nie z túžby zapojiť sa do kultúrnej vojny. Lebo štát tu nie je na to, aby vychovával ľudí a hovoril im, ako majú žiť, ale zabezpečil fungujúce verejné služby. Štát nie je morálna autorita, štát je servis. Pre ľudí. Všetkých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?